Forum Romanistów.


Rejoignez le forum, c'est rapide et facile

Forum Romanistów.
Forum Romanistów.
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
-50%
Le deal à ne pas rater :
-50% Baskets Nike Air Huarache Runner
69.99 € 139.99 €
Voir le deal

"Rue des voleurs" Mathias Enard

Aller en bas

"Rue des voleurs" Mathias Enard Empty "Rue des voleurs" Mathias Enard

Message  Marzena Dim Oct 21, 2012 10:05 pm

Przeczytałam "Rue des voleurs" i muszę przyznać, że książka bardzo mi się podobała.
To historia Marokańczyka o imieniu Lakdhar, na początku powieści bardzo młodego, sprzedającego książki, oczytanego i pożądającego swojej kuzynki. Los sprawia, że bohater znajduje się w samym centrum wiosny arabskiej (chodzi o wiosnę 2010) czyli powstań, rozruchów, jednym słowem wojny. Zafascynowany Hiszpanią ( a i jedną poznaną Hiszpanką) ucieka do Barcelony, którą wyobraża sobie jako raj. Tam obserwuje kraj pogrążony w kryzysie, a więc również protesty, manifestacje, biedę. Tytułowa Rue des voleurs to ulica Barcelony, kumulująca cały margines społeczny, której opisy są również bardzo ciekawe.
Nie wiem, czy jest to najlepsza z powieści, ale na pewno ma kilka zalet:
- współczesna tematyka: kryzys europejski, przemiany w krajach arabskich, młodość, której rzeczywistość odbiera nadzieję na szczęście
- ciekawe studium psychiki bohatera, który jest jednocześnie narratorem
- książka jest fajnie napisana - jakkolwiek infantylnie to nie brzmi, chodzi mi o to, ze dobrze się ją czyta
- powieść ma raczej pozytywne recenzje.
Gdyby ktoś chciał zajrzeć jeszcze do tej powieści, do czego serdecznie zachęcam, jutro mogę zostawić ją w bibliotece:)

Marzena

Liczba postów : 9
Registration date : 20/10/2011

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Ne ratez plus aucun deal !
Abonnez-vous pour recevoir par notification une sélection des meilleurs deals chaque jour.
IgnorerAutoriser