Forum Romanistów.


Rejoignez le forum, c'est rapide et facile

Forum Romanistów.
Forum Romanistów.
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Le deal à ne pas rater :
Funko POP! Jumbo One Piece Kaido Dragon Form : où l’acheter ?
Voir le deal

Newslettery

5 participants

Aller en bas

Newslettery Empty Newslettery

Message  KatarzyNa Jeu Jan 20, 2011 4:13 am

Kochani moi!

Sytuacja z naszymi newsletterami wygląda tak:
- Katarzyna K. i Adrian chcą zająć się muzycznym
- Agata C. kulturalnym
- Katarzyna R. kobiecym (znane frankofońskie kobiety)

Zaproponowałam (i dostawszy błogosławieństwo Pani Prezes niniejszym proponuję na forum), by połączyć to w jeden newsletter. Propozycja ta ma jednak znacznie szerszy zakres. Newsletter ten miałby charakter informacyjno-reklamowy, tzn. miałby również przybliżyć innym członków koła. Zainspirowała mnie tym pomysłem Katarzyna R., która zaproponowała temat, który jest jej bliski. No właśnie! Dlaczego nie pokazać innym tego, co nas inspiruje, interesuje? I nas samych. Dobrze byłoby pokazać, że jesteśmy normalnymi ludźmi Smile, zbyt często chyba Koło Naukowe kojarzy się ze żmudnym przesiadywaniem nad książkami zamiast rozwojem intelektualnym w przyjemny sposób. Moja propozycja jest następująca: w każdym, comiesięcznym numerze umieszczone mogłyby zostać informacje takie jak: imię, zdjęcie i mail osoby(osób) piszących, czym ta (te) osoba (osoby) się zajmują i interesują. Umożliwiłoby to kontakt z redagującymi newsletter, reagowanie i poznanie członków koła. W każdym newsletterze znalazłoby się też sprawozdanie z działalności (a w numerze lutowym wstęp: historia nazwy). Ponadto, jeśli ktoś miałby ochotę włączyć się w tworzenie newslettera, miałby ku temu możliwość. Mam nadzieję, że przystaniecie na moją propozycję. Smile

Na mailu czytałam wiadomość od Katarzyny K., mam nadzieję, że moja wiadomość w żaden sposób nie zniechęci Cię do przedstawienia swojego pomysłu, nawet jeśli się krzyżują. Jeśli chcesz możesz założyć własny temat, jednak myślę, iż ze spokojem możesz opisać Twój pomysł. Prawdę mówiąc, szalenie mnie zaintrygowałaś. Smile

Wszelkie wnioski, propozycje, pomysły: mile widziane! Dyskutujmy i do dzieła! Smile
Pozdrawiam!
KatarzyNa
KatarzyNa

Liczba postów : 50
Age : 35
Sk±d : Jarocin
Registration date : 21/06/2008

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Ewa Mer Jan 26, 2011 12:35 am

co do muzycznego - podrzucam pods³uchane w trójkowych "koloniach francuskich" nazwisko: Florent Marchet http://www.myspace.com/florentmarchetmusic Smile Brzmi ciekawie.


a tu jeszcze ma³a ¶ci±ga:
http://chomikuj.pl/xbary/Muzyka/Audycje+Tr*c3*b3jkowe/Kolonie+francuskie

a jak ju¿ jestem przy pomys³ach, to móg³by kiedy¶ byæ newsletter po¶wiêcony muzyce regionalnej, etnicznej, kultywuj±cej brzmienia np. bretoñskie w nowocze¶niejszych aran¿acjach, np. Tri Yann.

Ewa
Admin

Liczba postów : 128
Age : 35
Sk±d : W³oc³awek/Poznañ
Registration date : 21/06/2008

https://roma.superforum.fr

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  KatarzyNa Mer Jan 26, 2011 3:18 am

Świetny pomysł! Z Newsletterem muzycznym- bretońskim, jeśli takowy powstanie, mogę pomóc Smile
A do posłuchania polecam Tryo, są świetni!
I koniecznie program Taratata, z France2, zwłaszcza ze względu na muzyczne debiuty.
KatarzyNa
KatarzyNa

Liczba postów : 50
Age : 35
Sk±d : Jarocin
Registration date : 21/06/2008

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Adrian Mer Jan 26, 2011 7:58 pm

A propos newsletteru muzycznego - nagromadziłem już sporą ilość utworów, które reprezentują muzykę francuską sprzed ostatnich 30 lat - różne gatunki, brzmienia etc. Wydaje mi się, że każdy znajdzie dla siebie coś fajnego.

Muzyka regionalno-etniczna - jak najbardziej. Niezwykle interesujący pomysł, możemy wdrażać. Zagłębię się jeszcze na jakiś czas w etno, może coś ciekawego znajdę.

: )
Adrian
Adrian

Liczba postów : 3
Registration date : 22/01/2011

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  KatarzyNa Jeu Jan 27, 2011 1:13 am

Świetnie! Widziałam Twoje linki na fb ale nie miałam czasu zajrzeć Smile
KatarzyNa
KatarzyNa

Liczba postów : 50
Age : 35
Sk±d : Jarocin
Registration date : 21/06/2008

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Adrian Jeu Jan 27, 2011 1:44 am

: )

Nie wszystkie są jednak do publikacji newsletterowej. (Odstraszylibyśmy potencjalnego czytelniko-słuchacza).
Adrian
Adrian

Liczba postów : 3
Registration date : 22/01/2011

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Kacha_K Ven Jan 28, 2011 5:00 pm

Wybaczcie spóźnienie.

Pomyślałam, że w newsletterach muzycznych możemy zawrzeć punkt "Ikony francuskiej piosenki/muzyki" (bo moglibysmy zwrócić uwagę również na kompozytorów, z tym że na razie żadnego nie kojarzę. W każdym miesiącu krótko przedstawialibyśmy tę postać, z jej najważniejszymi dziełami i 2-3 linkami do utworów.

Poza tym, szukałam czegoś współczesnego. Mnie bardzo podoba się piosenka ZAZ "Dans ma rue" i inne piosenki tej grupy również. Oczywiście nie chcę ograniczać się tylko do tej grupy, ale np. w lutym moglibysmy się skupić na nich.

W zeszłym tygodniu słuchałam audycji w Trójce "Pod dachami Paryża". Wtedy puszczano piosenki aktorów śpiewających albo śpiewaków, którzy próbowali swoich sił w aktorstwie. Generalnie było to marne, ale jedna piosenka wydała mi się niezwykle zabawna (Danceur de charleston - Clay Philippe). Reasumując, widzę te newslettery w trzech częściach: historycznej, wspólczesnej i na końcu "z nutką humoru".

Przeczytałam też Wasze propozycje: pomysł u muzyce etnicznej wydaje mi sie świetny. Jedyne co muszę zrobic to zgłębic ten temat, a to nastąpi 31 stycznia po egzaminie z historii.

Kacha_K

Liczba postów : 11
Registration date : 12/01/2011

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Ewa Dim Jan 30, 2011 4:57 pm

http://www.cafebabel.pl/article/36306/selah-sue-jamajska-dusza-z-louvain.html
http://www.cafebabel.pl/article/35501/ghinzu-belgijskie-dzieci-rocka.html
http://www.cafebabel.pl/article/35511/benjamin-paulin-mezczyzna-nowoczesny.html

Ewa
Admin

Liczba postów : 128
Age : 35
Sk±d : W³oc³awek/Poznañ
Registration date : 21/06/2008

https://roma.superforum.fr

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Ewa Mer Fév 09, 2011 2:19 pm

hej!

jak id± prace nad newsletterem? I co robimy dalej? Mi siê wydaje, ¿e pomys³y obu Ka¶ s± bardzo dobre i nie wykluczaj±ce siê wzajemnie. Jeden newsletter mo¿na podzieliæ na sekcje, sekcji mo¿na potem dodawaæ, podkre¶liæ trzeba, ¿e wszelkie tematy s± dozwolone, byle w jakim¶ stopniu romañskie. Kasiu i Adrianie, sekcja muzyczna nale¿y do Was, róbcie w niej co wam siê wydaje s³uszne i ciekawe.

Je¶li opracowali¶cie ju¿ swoje czê¶ci, to mo¿e wrzuæcie je na gmaila. Potrzeba bêdzie tak¿e jednej osoby, która ³adnie zbierze to w jeden plik, wrzuci w stopce logo i informacje o Kole, przerzuci w pdfa. Je¶li macie jakie¶ w±tpliwo¶ci czy co¶ to piszcie, wspólnie jeszcze go dopracujemy.

Fajnie by³oby w ten weekend to ju¿ zamkn±æ, je¶li dacie radê Smile

pozdrawiam,
ewa

Ewa
Admin

Liczba postów : 128
Age : 35
Sk±d : W³oc³awek/Poznañ
Registration date : 21/06/2008

https://roma.superforum.fr

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Ewa Ven Fév 18, 2011 2:39 pm

Co tam s³ychaæ w newsletterach? Smile

Ewa
Admin

Liczba postów : 128
Age : 35
Sk±d : W³oc³awek/Poznañ
Registration date : 21/06/2008

https://roma.superforum.fr

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Pomysł prof Loby

Message  KatarzyNa Mer Oct 12, 2011 7:37 pm

Może powiny byc recenzje filmow francuskich w naszych kinach.
KatarzyNa
KatarzyNa

Liczba postów : 50
Age : 35
Sk±d : Jarocin
Registration date : 21/06/2008

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty newsletter

Message  Agathe K. Sam Oct 15, 2011 6:11 pm

Właśnie myślałam o filmach francuskich. 21 października wchodzi na polskie ekrany film Les emotifs anonymes. Zamierzam go dzisiaj obejrzeć. Można by o tym wspomnieć w newsletterze.
Zastanawiałam się też czy by nie dodać do każdego numeru dodatku po francusku zawierającego informacje o tym, co francuskiego dzieje się w Poznaniu (choćby taka premiera kinowa).
Wpadł mi do głowy pomysł na "ESPACE DISTRACTION" i tu przeróżne linki np. do gier en ligne (ex Question pour un champion, Tout le monde veut prendre sa place au jeux), informacje o książkach, filmach w jęz. fr. lub frankofońskich autorów po polsku. Mogłabym się tym zająć.
Nie ukrywam, że brakuje mi trochę rubryki poświęconej sztuce (chodzi mi o sztuki plastyczne). Tu też chętnie bym się włączyła.
Proszę o krytykę Smile

Agathe K.

Liczba postów : 6
Registration date : 06/10/2010

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  KatarzyNa Sam Oct 15, 2011 6:19 pm

Krytyka jest taka z mojej strony, że jak czegoś brakuje, to się o tym pisze Very Happy. Jeśli masz ochotę, możesz stworzyć sekcję poznańsko-rozrywkową, uważam, że jest to świetny pomysł! Wszystkie nasze części są bardzo naładowane informacjami; myślę, że coś lekkiego przyda się newsletterowi. Co do sztuk plastycznych, ja myślałam o pisaniu o katedrach, może zacznę od przyszłego tygodnia, ale na inne rzeczy pomysłu mi brak. Ty? Ewa? Ktoś inny? Jestem za tym, żebyśmy się rozwijali Smile.
KatarzyNa
KatarzyNa

Liczba postów : 50
Age : 35
Sk±d : Jarocin
Registration date : 21/06/2008

Revenir en haut Aller en bas

Newslettery Empty Re: Newslettery

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Ne ratez plus aucun deal !
Abonnez-vous pour recevoir par notification une sélection des meilleurs deals chaque jour.
IgnorerAutoriser