Forum Romanistów.


Rejoignez le forum, c'est rapide et facile

Forum Romanistów.
Forum Romanistów.
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Le Deal du moment :
Pokémon EV06 : où acheter le Bundle Lot ...
Voir le deal

Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit)

3 participants

Aller en bas

Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit) Empty Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit)

Message  Kornelia Pietrzak Mar Oct 04, 2016 1:59 pm

test

Kornelia Pietrzak
Admin

Liczba postów : 22
Registration date : 23/06/2016

Revenir en haut Aller en bas

Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit) Empty |Continuer|

Message  Martyna Lewinska Mar Oct 18, 2016 1:29 am

W swojej najnowszej powieści Mauvignier opowiada nam historię pielęgniarki Sybille i jej nastoletniego syna Samuela. Kobieta nie potrafi porozumieć się ze zbuntowanym szesnastolatkiem, który po rozwodzie rodziców wpada w wir imprez i zawiera nowe znajomości z równie zbuntowanymi jak on osobami. Alkohol, narkotyki a nawet zarzut próby gwałtu – to wszystko sprawia, że Sybille powoli traci kontakt z ukochanym jedynakiem. Były mąż odmawia bohaterce pomocy i wsparcia w wychowaniu ich wspólnego dziecka.

Pewnego dnia bohaterka decyduje się na podróż życia, podróż, która ma pomóc jej oraz jej dziecku odnaleźć siebie, odnaleźć szczęście i zacząć wszystko od nowa. Kobieta sprzedaje rodzinny dom i opuszcza szpital, w którym pracuje. Samuel wprawdzie nie chce zostawić swych znajomych, ale matka stawia mu ultimatum – albo wyjazd, albo życie w internacie. W ten sposób, kobieta przekonuje syna i wraz z nim wyprowadza się z Bordeaux, aby konno przemierzać odległy Kirgistan. Jej credo staje się słowo „Continuer”, stąd też tytuł powieści.

Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy już od trzech miesięcy podróżują po Azji, ale następuje tu tzw. flashback, dzięki któremu jesteśmy świadkami wydarzeń z przeszłości Sybille i Samuela.

Dużym plusem powieści Mauvigniera jest z pewnością dbałość o kunsztowność opisów przyrody (opisy nieba, galopujących koni, itd.). Niestety, książka nie wywołała we mnie zachwytu. Czyta się ją szybko a historia jest interesująca, ale mam wrażenie, że to wszystko już gdzieś było, że takie książki publikowane są bez przerwy i od lat plasują się na szczytach list bestsellerów.

Martyna Lewinska

Liczba postów : 2
Registration date : 07/10/2016

Revenir en haut Aller en bas

Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit) Empty Re: Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit)

Message  NatM Jeu Oct 27, 2016 10:50 pm

Ja powieści nie zdołam niestety dokończyć do jutra...jestem teraz jakoś w okolicach połowy i we mnie zachwytu też nie wywołuje. Kunsztowności o szczegóły nie można odmówić, jednak jak dla mnie są one raczej negatywną stroną powieści, która momentami po prostu mnie nudzi.

NatM

Liczba postów : 10
Registration date : 08/10/2015

Revenir en haut Aller en bas

Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit) Empty Re: Laurent Mauvignier, Continuer (Minuit)

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Ne ratez plus aucun deal !
Abonnez-vous pour recevoir par notification une sélection des meilleurs deals chaque jour.
IgnorerAutoriser